wtorek, 6 stycznia 2009

2008/2009

Po zimnym wietrze w Miami, rok 2008 zakończył się u nas optymistycznym akcentem w postaci come backu Targów Taniej Sztuki, które udały się tym razem jak nigdy wcześniej. Wśród kupujących znalazło się nawet jedno muzeum - moma.pl czyli Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Niepołomicach, które zakupiło prace Agnieszki Kurant i Zbyszka Rogalskiego.
Idea kryzysu przyjęła się tak szybko i ochoczo, że projekt TTS znalazł się idealnie we właściwym miejscu i czasie. W tym roku chcemy wydać wreszcie katalog edycji TTS z lat 2002-2008. Póki co robimy remanenty i z żalem, ale i satysfakcją stwierdzam, że niektóre "flagowe" produkty TTS właśnie się wyczerpały lub stanie się to za chwilę, w tym np. cegły Roberta Kuśmirowskiego - uwaga, zostały ostatnie 3 sztuki!!!
Koniec roku zawsze tchnie optymizmem, bo to również dla instytucji czas zamykania budżetów i załatwiania zaległych rozliczeń. Udało się nam wreszcie sfinalizować sprzedaż pracy Janka Simona do kolekcji zuja (kalkulator i domek - pamiętna praca pokazywana przez nas na Willi Warszawa, a także na poświęconej ekonomii i manipulacjom wystawie wystawie Adama Budaka).
Z innych instytucjonalnych sprzedaży - wielką satysfakcję sprawił nam zakup pracy video Anety Grzeszykowskiej "Black" przez Muzeum Sztuki w Łodzi. A tymczasem najnowszy film Anety oraz trzy nowe rzeźby już od 17 stycznia w Rastrze!!!!