wtorek, 20 kwietnia 2010

VILLA REYKJAVIK wyłania się zza wulkanu

W tych dosyć specyficznych okolicznościach przyrody przychodzi nam ogłosić oficjalnie, że ruszył już projekt VILLA REYKJAVIK. W lipcu przeniesiemy się do stolicy Islandii, aby wykreować tam na 3 tygodnie międzynarodową dzielnicę galerii. 12 zaproszonych galerii z różnych stron Europy otworzy tam swoje wystawy, a przez pierwszy tydzień (9-16 lipca) trwać będzie specjalny program projekcji, koncertów, wykładów i peformensów. To będzie swoiste rozwinięcie naszego projektu sprzed paru lat - Willi Warszawa, niezapomnianego tygodnia letnich uciech w domu i ogrodzie przy Barskiej na Ochocie. W Reykjaviku spodziewamy się równie intensywnych wrażeń - na czas naszego projektu dzień na Islandii zostanie wydłużony do 21 godzin! Rezerwujcie bilety lotnicze (albo promowe - jeśli wulkan nie popuści).
Uruchomiona została tymczasowa strona internetowa projektu i jego logo zaprojektowane (wraz z całą identyfikacją wizualną) przez Kubę de Barbaro.
Pierwszy zwiastun VILLI REYKJAVIK już 2 maja w Berlinie - w ramach jednodniowego mitingu galeryjnego SUNDAY na Mitte. Serdecznie zapraszamy!