wtorek, 5 kwietnia 2011

KwieKulik w Tate, na Art Basel i w Rastrze!

Dziś o 18.30 w Tate Modern w Londynie projekcja "Działań z Dobromierzem" (1972-74) Kwiekulik, po niej zaś rozmowa z udziałem Zofii Kulik, Łukasza Rondudy i kuratora Tate Stuarta Comera. To wydarzenie towarzyszy prezentacji zakupionej do kolekcji Tate innej pracy KwieKulik - "Odmiany czerwieni / Droga Edwarda Gierka" (1971). Trafiła ona właśnie na stałą ekspozycję muzeum i jest pokazywana na 3 piętrze (Level 3). Całe szczęście, że warszawskie MSN zaprezentowało rok temu "Działania z Dobromierzem" w ramach pokazu swojej kolekcji, inaczej byłby znowu wielki wstyd... a tak, jest tylko mały wstydzik i duża duma.
To dobra okazja żeby zapowiedzieć kolejne tegoroczne premierowe prezentacje KwieKulik. Z przyjemnością informujemy więc o pokazie wybranych prac KwieKulik na stoisku Rastra na tegorocznych targach Art Basel. Indywidualna prezentacja w sekcji Art Feature przybliży międzynarodowej publiczności targowej prace z lat 1974-78, w których artyści łączyli swoje eksperymentalne praktyki twórcze z zarobkowymi chałturami.
Tym samym, co czynimy ze szczególną satysfakcją i radością, anonsujemy rozpoczęcie stałej współpracy między Rastrem a KwieKulik!