środa, 10 lutego 2010

Program na luty

Zima nas chwilowo pokonała. Rury zamarzły, galeria zamarzła, zostaliśmy zmuszeni do zamknięcia lokalu galerii na parę tygodni. Mamy nadzieje ruszyć na nowo z początkiem marca. Tymczasem jednak nie znaczy to, że nic się nie dzieje. Pracujemy zakulisowo przygotowując nowe projekty. Podróżujemy również tropem artystów, do czego i was zachęcamy. Oto poniżej grafik zajęć do końca lutego, serdecznie zapraszamy do czynnego udziału!14 lutego - Cafe Kulturalna, Warszawa - walentynkowy koncert Ballad i Romansów - będą i nowe piosenki i niespodzianka. Godz. 22.00.
18 lutego - BWA Awangarda, Wrocław - otwarcie wystawy retrospektywnej Zbigniewa Libery, pokazywanej poprzednio w warszawskiej Zachęcie. Dzień wcześniej, 17 lutego o godz. 19.00 we wrocławskim Teatrze Polskim odbędzie się spotkanie z artystą.
19 lutego - Witte de With, Rotterdam - otwarcie wystawy "I Could Live in Africa" przygotowanej przez Michała Wolińskiego ("Piktogram") o polskiej kulturze punkowej lat 80. Wśród wielu prac, materiałów archiwalnych i rekonstrukcji działań, pokazane zostaną również fotografie Zbigniewa Libery.
20 lutego - Zico House i 98 weeks, Bejrut - otwarcie wystawy artystów z Polski: Agata Bogacka, Nicolas Grospierre, Katarzyna Przezwańska, Paweł Sysiak, Aleksandra Went, Alicja Karska - to druga część projektu "Fenix Cities", zapoczątkowanego w listopadzie ubiegłego roku wystawą artystów libańskich w Rastrze ("Fikcja w akcji"). Tak jak wtedy, tak i teraz wystawie będą towarzyszyć warsztaty terenowe polsko-libańskie.
23 lutego - Bunkier Sztuki, Kraków - wernisaż długo oczekiwanej wystawy indywidualnej Bartka Materki. To jego pierwszy pokaz instytucjonalny. Z tej okazji ukaże się też broszura z tekstem Marii Anny Potockiej.
24 lutego - Instytut Polski, Duesseldorf - otwarcie wystawy Zbyszka Rogalskiego pod powściągliwym tytułem "Malarstwo i Fotografia". Pokaz ten przygotowany został we współpracy z Galerią Arsenał z Białegostoku. Z tej okazji ukaże się również autorska publikacja artysty "Studium węgla".
27 lutego - Kunstwerke, Berlin - wernisaż wystawy "Early Years" przygotowanej przez warszawskie Muzeum Sztuki Nowoczesnej. O wystawie tej organizatorzy mówią pięknie, że to "poszukiwanie mitu założycielskiego muzeum". W jej ramach swoje premiery będą miały m.in. nowe projekty Zbigniewa Libery (monumentalna panorama fotograficzna) Jana Smagi oraz Oskara Dawickiego. Ten drugi przygotowuje również performance, który uświetni wernisaż.