poniedziałek, 8 sierpnia 2011

Agata Bogacka w Zachęcie

Również Agata Bogacka nie ma w tym roku letnich wakacji. Już w najbliższy piątek, 12 sierpnia o godz. 19.00, wernisaż jej długo oczekiwanej wystawy indywidualnej w warszawskiej Zachęcie. Jej tytuł to "Pamiętniki", a zawartość - prace z ostatnich trzech lat, w większości jeszcze nigdy nie pokazywane, przede wzystkim obrazy, ale nie tylko. Atmosferę podgrzewa intrygujące zdjęcie Agaty opublikowane na zaproszeniu na wystawę.

Przy okazji - w oczekiwaniu na piątkowy wernisaż - przypomnienie, że w kolekcji Zachęty znajdują sie już prace Agaty. Jedna z nich nie tak dawno temu stała się nawet tłem dla pewnego ważnego wydarzenia. Oto na zdjęciu poniżej scena w gabinecie dyrektorskim Zachęty, grudzień 2010, Agnieszka Morawińska już jako ex-dyrektorka w towarzystwie ministra Zdrojewskiego i Hanny Wróblewskiej, która przyjmuje z jego rąk nominację na p.o. dyrektora Zachęty. A za plecami pani Agnieszki - obraz Agaty "Serce".
Kolejną okazją na spotkanie z pracami Agaty będzie jej wystawa w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie, w listopadzie tego roku. Niestety, nie można jeszcze rezerwować biletów na pociąg, bo PKP sprzedaje je tylko 30 dni naprzód (to tak a propos wakacji:).