piątek, 13 marca 2009

"Echo" Rogalskiego i "Prace" Budnego od poniedziałku z zuju!

Halo, halo, tu wasz Szybki Królik - robi zdjęcie i od razu leci do komputera! Szybki Królik - od dziś to przezwisko zawdzięczam Michałowi Budnemu, który nie za bardzo lubi występować na fotografiach prasowych. Poniższe zdjęcia są więc nieco zamglone, bo już idąc na dzisiejsze spotkanie z Michałem wiedziałem, że będę musiał działać szybko i z zaskoczenia, a potem naprawdę wyjątkowo szybko biegłem do komputera:)
Michał Budny i Zbyszek Rogalski pracowicie spędzają ostatnie dni przed poniedziałkowym otwarciem ich wystaw w warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej. Michał na parterze, Zbyszek na piętrze, w coraz piękniej wyglądających salach zachodniej amfilady (nowe sufity i oświetlenie!). Wystawa Michała, będąca wyborem jego prac z ostatnich 5 lat, opiera się na kilku wielkowymiarowych instalacjach, wśród nich szczególnie pięknie zapowiada się prezentacja "Drzewa", pracy powstałej pierwotnie na ubiegłoroczne Manifesta, ale ostatecznie - z przyczyn technicznych - tam nie pokazanej. Poniżej jej fragment w trakcie montażu.Z kolei wystawa Zbyszka składa się w zdecydowanej większości z najnowszych prac: obrazów, fotografii, rysunków, obiektów. Niektóre, ze względu na ich rozmiar, powstają na miejscu. Niestety, telefony od dziennikarzy odciągają Zbyszka od pracy:Precyzyjnie skomponowana wystawa, poza kilkoma nowymi dla Zbyszka wątkami, ma wpisany w swą strukturę suspens - Szybki Królik milknie więc, by nie powiedzieć słowa za dużo i zaprasza serdecznie na poniedziałkowy wernisaż. Start o 18.00!
PS: Ale są jeszcze szybsi niż Szybki Królik! Agnieszka Kowalska z "Gazety Stołecznej" ujawnia więcej szczegółów o nowych pracach Zbyszka na swoim blogu.