piątek, 10 lipca 2009

Pracowite wakacje

Po intensywnym półroczu nieuchronnie nadchodzą wakacje. Raster będzie czynny do końca sierpnia tylko po wcześniejszym umówieniu mejlowym, ale nie znaczy to, że nic się nie dzieje. Przeciwnie, największą salę Rastra przekształciliśmy właśnie (sezonowo) na zakład fryzjerski (pierwsi klienci na zdjęciu poniżej).W przyszłą sobotę, 18 lipca zapraszamy wszystkich na przedwakacyjny meeting, wernisaż i finisaż naszego zakładu fryzjerskiego zarazem.
Tymczasem nasi artyści nie dostali w tym roku urlopów. Rafał Bujnowski bierze udział w wystawie "Slow Magic" w centrum artystycznym Bluecoat w Liverpoolu (otwarcie 30 lipca), a potem w zbiorowym projekcie "Like a Rolling Stone (toczący się kamień nie porasta mchem)" w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku (otwarcie 9 sierpnia) - to ma być przewrotna wystawa o kamieniach w sztuce z jak najmniejszą ilością prawdziwych kamieni.
Wspominał już o muralu Agaty Bogackiej, który zostanie odsłonięty w Mysłowicach podczas Off Festivalu. W tej samej imprezie biorą udział Ballady i Romanse, które 6 sierpnia zagrają koncert tuż przed północą w... kościele ewangelickim.
Pod koniec sierpnia swoją indywidualną wystawę w galerii Annex 14 w Bernie w Szwajcarii otworzy Michał Budny, a na sam koniec lata, 5 września wernisaż Sławka Elsnera w galerii Geb. Lehmann w Dreźnie.
O wszelkich innych zdarzeniach - przewidzianych i nie planowanych - będę na bieżąco donosił, nie zapominajcie o nas latem, czytajcie Raster blog, działamy całe wakacje, choć w nieco wolniejszym, urlopowym trybie.