środa, 16 września 2009

Sieńczyk i Wrzątkun w sobotę w Rastrze!

Cóż to z artysta i jakież to dzieło, o którym zgodnym chórem z entuzjazmem wypowiadają się Dorota Jarecka, Monika Małkowska i Kinga Dunin??? Tak, to "Wrzątkun" - nowy album rysunkowych opowieści Macieja Sieńczyka. "Ludzie małego ducha twierdzą, że komiksy Sieńczyka nie mają sensu - pisze Kinga Dunin w "Wysokich Obcasach" - Błądzą. Jest w nich po stokroć więcej sensu niż w rozmaitych wypowiedziach uchodzących za sensowne." "Dręczące, obsesyjne, upiorne i znakomite" - dodaje Dorota Jarecka. Na łamach "Rzeczpospolitej" Monika Małkowska opublikowała zaś całostronnicowy materiał wychwalający zalety twórczości Sieńczyka, przyznając, że śnią jej się jego komiksy.
Czas najwyższy skonfrontować się na żywo z autorem i jego dziełem. W najbliższą sobotę, 19 września o godzinie 19.00 w Rastrze spotkanie z Maciejem Sieńczykiem. Rozmowę z artystą, która wprowadzi nas w nieznane kulisy świata "Wrzątkuna" poprowadzi redaktor Paweł Dunin-Wąsowicz, promotor i wydawca Sieńczyka. Spotkaniu towarzyszy pokaz plansz informacyjnych z kolekcji artysty - jest tajemnicą poliszynela, że Maciej to wytrawny zbieracz m.in. starych druków o tematyce edukacyjnej, higienicznej, zdrowotnej, BHP etc., których aura przenika często na strony sieńczykowych opowieści. Skromna część kolekcji była już niegdyś w Rastrze prezentowana przy okazji Dnia Bez Papierosa.
Podczas sobotniego wieczoru będzie można nabyć "Wrzątkuna" z autografem artysty, jak również jego poprzedni, debiutancki album "Hydriola" (na zdjęciu poniżej Maciej Sieńczyk przy własnej planszy promującej "Hydriolę", 2005).Dla koneserów specjalna gratka - możliwość nabycia oryginałów rysunków z "Wrzątkuna". Serdecznie zapraszamy!