środa, 30 września 2009

Zmiana ekspozycji

To już nieodwołalny koniec wakacji. W najbliższy weekend polecam kilka wydarzeń z udziałem artystów Rastra. Ja osobiście wybieram się w piątek do Zielonej Góry, gdzie otwarta zostanie wystawa nowych prac Agaty Bogackiej i Michała Budnego - sąsiadów z warszawskiej Saskiej Kępy. Galeria BWA, w której wystawa ma miejsce słynie m.in. z muralu na fasadzie zaprojektowanego przez Mariana Szpakowskiego. Dzieło to niejednokrotnie już było przedmiotem manewrów artystycznych, teraz doczekało się istotnego rozwinięcia technologicznego. Z satysfakcją odnotowuję więc, że zielonogórska galeria pokazuje nie tylko coraz lepszą sztukę, ale również w coraz nowocześniejszej oprawie:)

Kto nie dotrze do Zielonej Góry powinien skierować się do Krakowa, może uda się trafić na piątkowy, premierowy pokaz filmu Wilhelma Sasnala "Świniopas". Dzień później, w warszawskim Muzeum Sztuki Nowoczesnej otwarcie projektu "Warszawa w budowie" i towarzyszącej mu wystawy. Bierze w niej udział m.in. Jan Smaga (fotografie i film) oraz Michał Budny, którego trzy nowe instalacje zostały zaprojektowane i zrealizowane specjalnie na tę okazję.
A w poniedziałek - 5 października w Austriackim Forum Kultury otwarcie jubileuszowej wystawy stypendystów programu KulturKontakt z udziałem Oskara Dawickiego - okazja do obejrzenia dwóch nie nowych, ale nie pokazywanych dotąd w Warszawie prac. Zapraszamy!